Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nowotwór łagodny kątnicy wstępującej

Mąż ma juz wypis ze szpitala, diagnoza brzmi- Nowotwor łagodny katnica wstepujaca, we wstepnicy uwidoczniono przysadzistego polipa15mm ,we wstepnicy na fałdach dosc liczne afty z zaczerwienieniami,- pobrano wycinki, na fałdach wstepnicy, zmiana o typie LST-G sr.ok.15-20mm. 2 lata temu mąż miał raka odbytnicy G20,z przerzutami na 3 wężły chłonne, przeszedł operacje chemie i radioterapie. Poszedł do szpitala na usuniecie polipów, nie udało sie ich wyciąć. Czy grozi mu operacja.? czy to wznowa?
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Co to jest rak nerki?

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej.

Optymalnie jest wycinac wszystkie polipy w ww.warunkach.
Jesli nie mozna wyciac polipa endoskopowo, nalezy rozwazyc albo czesta obserwacje, albo operacje - zwlaszcza z uwagi na wywiad raka.

0

Witam , mam za mało danych o poprzedniej chorobie i jej (wy)leczeniu oraz o stanie obecnym - nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnego! Proszę szczegółowo omówić sprawę z lekarzem prowadzącym! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy