Nowotwór złośliwy oskrzela i płuca

Dzien dobry..chcialam sie tylko dowiedziec co to znaczy nowotwor zlosliwy oskrzela i pluca-zmiana przekraczajaca granice oskrzela i pluca?co to znaczy przekraczajaca granice?za odpowiedz z gory bardzo dziekuje...

To znaczy,że nowotwór nie jest ograniczony tylko do ww. narządów ,lecz wykracza poza nie i nacieka (zajmuje) sąsiednie tkanki - czyli jest bardziej zaawansowany! Proszę szczegółowo omówić tą sprawę z onkologiem prowadzącym!!! zż