Nudności po upadku ze schodów a skierowanie na tomografię komputerową głowy

Upadek ze schodow byl silny posladek po okolo 2 godzinach byl caly fioletowy i napuchniety lokiec nie wiem czy upadlam na glowe czy nie przytomnosci nie stracilam tylko mialam nudnosci. Mieszkam w Belgi nie wiem jak moge jeszcze prosic lekarza o skierowanie na tk glowy po wypadku na izbie przyjec w szpitalu lekarz rowniez zadal mi pytanie czy uderzylam sie w glowe ale ja odpowiedzialam ze nie wiem wiec zbadano mi brzuch palpacyjnie i nie ogladano glowy jestem pielegniarka i zdaje sobie sprawe ze sytuacja moze byc powazna ale lekarz zalecil tylko odpoczynek i leki p / bolowe wiec sama nie moge nic wiecej zrobic
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W przypadku braku utraty przytomności podczas upadku, nie ma wskazań do wykonania badania TK głowy.
Przez kolejnych klika dni powinna się Pani obserwować, czy występujące dolegliwości (nudności) utrzymują się - zwiększają lub zmniejszają.
W przypadku nasilenia się dolegliwości lub ich nieustąpienia, powinna się Pani zgłosić na wizytę kontrolną do lekarza, który powinien przeprowadzić kolejne badanie kliniczne z uwzględnieniem badania neurologicznego i jeśli uzna za wskazane, zlecić badanie TK.