Nuva Ring a ciąża

Witam. Razem z mężem doszliśmy do wniosku, że jednak będziemy się starać o naszą pociechę. Używałam przez 2 miesiące Nuva Ring. Dziś, po 5 dniach od nowego cyklu, już go nie używam. Kiedy możemy się starać o dziecko, a także czy owa antykoncepcja nie będzie miała jakiegoś negatywnego wpływu na ciążę? Wiem, że do 3 h po wyjęciu jeszcze jestem chroniona, ale jak to ma się dalej? Czy mamy odczekać do następnego cyklu, czy możemy już teraz zacząć się starać?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcyjnego krążka dopochwowego, poziom egzogennych hormonów we krwi będzie się utrzymywał jeszcze przez kilka dni. Po tym, jak sztuczne hormony zostaną wyeliminowane przez organizm (wątroba), jajniki wznowią swoją pracę i dojdzie do jajeczkowania. Może ono nastąpić trochę później niż zwykle (15-30 dni po odstawieniu krążka), więc cały cykl może się wydłużyć. Wcześniejsze stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie wpływa negatywnie na ciążę – zanim do niej dojdzie, hormony są już unieszkodliwione przez organizm kobiety. Myślę więc, że mogą już Państwo zacząć starać się o dziecko.

Powodzenia!