NUVA RING - seks w trakcie 7 dniowej przerwy

Jestem kobietą, mam 23 lata. Używam NR. Czy podczas 7-dniowej przerwy można uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia i czy godzina włożenia krażka po 7 dniowej przerwie musi być dokładnie taka sama jak wyjęcia NR jeśli w przerwie był stosunek?

Redakcja abcZdrowie

Jeżeli NuvaRing był prawidłowo stosowany - nie był wyjmowany na dłużej niż 3 godziny w ciągu dnia - to zapewnia ochronę przed ciążą także podczas 7 dniowej przerwy.

Kolejny krążek należy włożyć tego samego dnia tygodnia co poprzedni, najlepiej o tej samej porze.

Np. rozpoczęcie stosowania w poniedziałek, po 3 tygodniach usunięcie również w poniedziałek, po 7 dniowej przerwie włożenie nowego krążka w poniedziałek