O czym może świadczyć ból głowy kilka lat po zabiegu zamknięcia ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej?

Witam. 4 lata temu miałam wykonywany zabieg polegający na zamknięciu ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Bóle głowy ustały lecz pojawiły się znowu. Są one nie do wytrzymania a co gorsza wraz z nimi są zawroty głowy, zaburzenia widzenia, problemy z koncentracją i pamięcią. Bóle pojawiają się przy wysiłku ale również przy spokojnym trybie życia. Po wizycie kardiologicznej nic nie stwierdzono. Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Wojciech Zygmunt

Przy takich bólach głowy należy wykluczyć przyczyny neurologiczne, laryngologiczne i okulistyczne, dlatego koniecznie powinna pani odbyć wizyty u specjalistów z tych trzech działów medycyny. Pozdrawiam i życzę zdrowia!