O czym może świadczyć ból jajników po zmianie wkładki hormonalnej?

Witam. Stosuje antykoncepcję hormonalną najpierw Nuvaring,obecnie od ponad polroku GINORING. Obecnie jestem w połowie cyklu a od wyłożenia wkładki bolą mnie jajniki i cały dół brzucha. Nie wiem jaki jest powód. Poprzednia wkładkę wyjęłam 7 dni po terminie i w między czasie oczywiście odbywałam stosunek. Wkładka we wnatrz dobrze ułożona bo wyjmowalam i aplikowalam ponownie. Ktoś wie co może być nie tak....

Tak niestety może być, objawy niepożądane terapii często występują. Może warto na jakiś czas zrezygnować w ogóle z wkładki. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.