O czym może świadczyć poziom cukru w różnych porach dnia?

Witam serdecznie rano mierzylam sobie poziom cukru na czczo mialam 83 Później o godzinie 12 w południe i miałam 65, pare dni temu na czczo 63 czy mam się niepokoić czy to jest normalne? Mam się udać do lekarza rodzinnego? Pozdrawiam

Szanowna Pani,
nie ma się czym martwić, takie wahania mogą być w ciągu dnia, w zależności od diety i wydatku energetycznego. Szczególnie jeśli Pani sobie robiła pomiar glukometrem, a nie z krwi żylnej w laboratorium; glukometr daje wyniki +/- szacunkowe. Pozdrawiam, ASz-S