O czym może świadczyć przewlekły kaszel z przezroczystą wydzieliną?

Witam, od dłuższego czasu mam przewlekły kaszel od rana, nie mam goraczki ani temperatury. Lekarz stwierdził, iż mam zapalenie oskrzeli przechodzące w zapalenie płuc, zrobilem rentgen i oto wynik: zdjęcie przeglądowe klatki piersiowej, w protekcji PA podczas wdechu nie uwidacznia patologii ze strony serca i innych narządów śródpiersia. Szczelina pozioma prawidłowa, pola płucne obustronnie o jednakowej przejrzystości, bez zmian patologicznych, z prawidłowym rysunkiem naczyniowym. Wzmożony rysunek okołooskrzelowy. Drobne zwłóknienia pozapalne w okolicy wnęk płucnych. Nie stwierdza się patologii w ścianie klatki piersiowej. Wybrałem już 2 antybiotyki i Z***, po tygodniu powróciło. Teraz lekarz z powrotem przepisał mi Z*** i po skończonych zastrzykach mam wybrać N***. Czy mi te leki nie zaszkodzą i czy wyzdrowieję? Dodam, że kaszel mam z przezroczystą wydzieliną, zazwyczaj od rana, kiedy się obudzę, później normalnie. Mam 22 lata.
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Na podstawie wykonanego u Pana badania rentgenowskiego, można stwierdzić obecnośc zmian zapalnych, co zapewne miało miejsce i było powodem wdrożenia antybiotykoterapii. Jeżeli leczenie nie przynosi efektu, należałoby je zmodyfikować - tzn. zastosować inny antybiotyk.

Kaszel, o takim charakterze, jak Pan opisuje, może miec także podłoże alergiczne. Proponowałabym skonsultować swoje wyniki z lekarzem pulmonologiem i alergologiem.