O czym świadczą krwawienia z nosa?

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie - czy przez cały czas powtarzające się krwawienia z nosa mogą mieć jakikolwiek związek z opisanymi wcześniej objawami? Wcześniej mój laryngolog po przeprowadzeniu badania polegającego na zajrzeniu do nosa przez specjalne urządzenie stwierdził, że mam krzywą przegrodę nosową. Czy takie badanie wystarczy by postawić taką diagnozę?

Witam! Niestety nie mam dostępu do poprzedniego pytania. Krwawienia z nosa najczęściej spowodowane są podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi, wirusowymi zapaleniami górnych dróg oddechowych, chorobami naczyń, zaburzeniami krzepliwości krwi czy niedoborem witamin. Jeśli chodzi o skrzywienie przegrody nosa to obejrzenie jej specjalnym wziernikiem jak najbardziej umożliwia stwierdzenia potencjalnego skrzywienia.