Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczą objawy tzw. "czerwonej twarzy" połączonej z uczuciem ciepła, wyraźnego "niskiego" szumu usznego w lewym uchu?

Dzień dobry, jestem 40-letnim mężczyzną chorującym na nadciśnienie tętnicze, które stabilizuję przepisanymi 5-miligramowymi tabletkami ramiprylu (rano) i amlodypiny (wieczorem). Od jakiegoś czasu coraz częściej dokuczają mi objawy tzw. "czerwonej twarzy" połączonej z uczuciem ciepła, wyraźnego "niskiego" szumu usznego w lewym uchu i towarzyszącego im nieustannego wrażenia "otępienia". Wszystkie one występują z coraz większą częstotliwością przy względnie prawidłowych wskazaniach ciśnienia w granicach 120-130/75-85. Dodam jeszcze, że z racji swojej aktualnej sytuacji w grę może wchodzić czynnik stresu. Czy powinienem skonsultować się z lekarzem? A jeśli tak, to z jakim specjalistą? Ewentualnie jakie badania wykonać żeby znaleźć przyczynę tych objawów?
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 5 miesięcy temu

Leczenie chirurgiczne chrapania

Chrapanie to powszechna dolegliwość. Dlatego wiele osób ją bagatelizuje. Zdarza się jednak, że w celu poradzenia sobie z tym problemem konieczne jest leczenie chirurgiczne.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy