Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczą takie objawy słyszane w uchu?

Jestem kobietą 21 lat.  W lipcu po opalaniu zaczęło boleć mnie lewe ucho na prawe jestem głucha po śwince którą przechodziłam 17 lat temu. Bolące ucho zakropiłam d*** co uśmierzyło ból. Po miesiącu słyszałam w lewym uchu takie dziwne pykanie w uchu przypominające trzepot skrzydeł rytm tego pykania przypominał np drganie powieki. Początkowo czułam, że to ucho jest przytkane i miałam wrażenie, że dźwięk dociera do mnie taki przygłuszony czułam się rozbita ale nie miałam gorączki. Uznałam, że to zwykłe zatkanie ucha i wlewałam do niego płyn na rozpuszczenie woskowiny i stół fizjologiczną. Uśmierzyło to objawy na trzy dni po czym zaczęło się od nowa i doszedł ból karku i głowy. Udałam się do laryngologa, który stwierdził że nie ma żadnych zmian w uchu ale dostałam d*** i d***. Dwa dni spokoju po czym mija otępienie ale pykanie w uchu słyszę dalej. Więc udaję się na kolejną wizytę do pani doktor i dostaję d*** i n***. Znów ulga na kilka dni po czym stukanie wraca ze zdwojoną siła i czuję ucisk przy lewym uchu lewa strona głowy i policzka. Zmieniłam więc laryngologa który zauważył w chorym uchu suchą łuskę która może dawać uczucie tarcia dostałam a* i nurofen tym razem poprawa nastąpiła po 4 dniach. Pykanie pojawiało się przed dwa tygodnie po ziewaniu lub kiedy mi się odbiło. Po dwóch tygodniach spokoju pykanie pojawia się znowu. Miałam robioną tomografię głowy która nic nie wykazała. Proszę o pomoc nie wiem do jakiego specjalisty mogłabym się zgłosić doprowadza mnie to do szału. Dodam, że nie mam zawrotów głowy szumów ani trzasków tylko to terkotanie. Błagam o pomoc!!  

KOBIETA ponad rok temu

Jak wygląda koblacja?

Koblacja jest bezbolesny zabieg, którego celem jest pozbycie się problemu chrapania. Jak on wygląda? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik. laryngolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Czy wykonana tomografia - była to tomografia głowy, czy też celowana na kanał słuchowy? Proponowałabym opcję celowaną. Warto ponadto skonsultować się z neurologiem, w celu wykluczenia przyczyn neurologicznym (wykonane zdjęcie TK plus wywiad i badanie neurologiczne).

Kolejną możliwością jest badanie usg tętnic dogłowowych - nieraz zaburzenia w przepływie mogą dawać dolegliwości związane ze słuchem - choć częściej są to szumy, którym towarzyszą np. zawroty głowy, dlatego to badanie proponuję, jako ostatnie w kolejności.

Serdecznie pozdrawiam!
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy