O czym świadczą skoki ciśnienia i kołatanie serca?

Zawroty glowy skoki cisnienie np .rano 132/84 a wieczorem 143/92 I przy tym uczucie "kolatanie serca" oraz lekkie bole kolo mostka I czasami uczucie jakby mnie zatykalo w okolicach serca. Mam 50 lat rok temu palenie rzucilem a palilem ok. 30 lat a tak sie czuje od momentu kiedy rzucilem nikotyne prosze o odpowiedz. Poza tym mam apetyt nie spadam na wadze I wyniki mam z polski I sa ok oraz przeswietlenie pluc a czuje sie zle prawie codziennie dziekuje.

Nie należy wykluczać choroby niedokrwiennej serca, przy tych czynnikach ryzyka. Proponuję w razie ataku dolegliwość wezwanie pogotowia lub wizytę na oddziale ratunkowym. A planowo na pewno wymaga taka sytuacja wyjaśnienia u kardiologa i oceny konieczności leczenia, badań dodatkowych - ekg, echo serca a nawet rozważenia czy nie potrzeba zakwalifikować Pana do wykonania koronarografii.
Pozdrawiam