O czym świadczą wyniki badań hormonów tarczycy po usunięciu płata tarczycy z powodu guzków niezłośliwych?

5 lat temu miałam usunięty lewy płat tarczycy z powodu guzków niezłośliwych. Od tego czasu biorę Eutyrox 50 a 2 razy w tygodniu 25. Jakie powinny być wyniki hormonów tarczycy. Ostatnie moje wyniki TSH 2,63, FT 4 - 1,17 A FT 3- 2,65. Niby w zakresie norm ref., ale niepokoi mnie to, że ostatnio zaczęłam tyć mimo pilnowania diety i często jestem opuchnięta na twarzy na co zwrócili uwagę znajomi. Poza tym czytałam, że przy braniu leków wyniki powinny być bliższe 1.

Tak, ,wynik TSH powinien oscylować wokół nieco mniejszego wyniku; ok. 1,5 byłoby dobrze.
Potrzebna jest modyfikacja leczenia, zwłaszcza że zauważyła Pani u siebie objawy niedoczynności tarczycy.