Wynik badania tarczycy i poziomu hormonów tarczycy
Witam, odebrałam dzisiaj wyniki badań . oto one i proszę napisać, czy wymagam pilnej wizyty u specjalisty. Pytam, gdyz zapisana jestem dopiero na 12.07, a dziś jest dopiero 22.05. TSH- 8,310 (norma: 0,270- 4,200) FT3 2,83 (2,00-4,40) FT$ 1,22 (0,93- 1,70) Na USG stwierdzono brzeżnie nieregularne obszary o echu obnozonym. Guzków nie zauważono.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Całość obrazu sugeruje rozpoznanie subklinicznej niedoczynności tarczycy (nie dającej jeszcze objawów). Wymaga Pani wizyty w poradni endokrynologicznej ale nie koniecznie w trybie pilnym.