O czym świadczą wyniki badania hormonów tarczycy u 24-latki?

kobieta 22 lata. Wyniki: TSH: 4,37(norma 0,27-4,2), FT3 6,20 pmol/l FT4 16,27 pmol/l Anty TPO <5 anty TG <10. Wyniki zrobione przed rozpoczęciem zażywania leku. Po dwóch tygodniach zazywania połowy tabletki euthyrox n 75 wynik tsh wynosil 2,13. Czy jest mozliwe aby w tak krotkim czasie wartosc tsh tak sie zmienila lub czy istnieje prawodopodobienstwo ze pierwszy wynik byl blednie zbadany?

Nie ma Pani choroby Hashimoto - to dobrze. TSH - graniczne. Czy były objawy: ziębnięcie, tycie, sucha skóra, wypadanie włosów. czy jest Pani w ciąży. Jeżeli nie to wskazane powtórzenie badań po przerwie w leczeniu 3miesiące.Zazwyczaj TSH obniża się znacznie dopiero po ok. 3 miesiącach i po takich czasie wzrasta ponad normę. Nic pani nie grozi tak krótka przerwa. Decyzja suplementacji tarczycowej jest na lata. jeżeli były objawy niedoczynności tarczycy - czy był pani leczona litem ?