O czym świadczy ból kolana po kontuzji sportowej?

Witam, przed wczoraj na wf grając w piłkę nożną lewa noga wygięła mi się w kolanie. Wstałem i poszedłem do pani wf-istki aby mi wzięła i przełożyła nogę czymś zimnym chodząc nie mogłem do końca wyprostować nogi bo coś mnie bolało z tyłu. Dzień po zdarzeniu sytuacja się znacznie pogorszyła jak chodziłem to zacząłem bardzo kuleć a nogi nie mogłem w pełni zgiąć ani wyprostować. Dwa dni od zdarzenia noga już trochę mniej boli niż wcześniej. I teraz mam pytanie co mi może dolegać, czy niezbędna jest wizyta u ortopedy? Czy może to zwykle naderwanie więzadeł, a nie pęknięta łąkotka albo coś za stawem. Wspomnę że jest to lewa noga i najbardziej boli mnie z prawego boku i z tyłu gdy chce zgiąć lub wyprostować.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta chociażby i lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie