Jak uśmierzyć ból nogi po kontuzji?

Gram w piłkę nożną. Dzisiaj na treningu chciałem przyjąć piłkę w powietrzu - podniosłem prawą noge i lewa podcieła mi sie i spadajac z całą siła uderzyłem lewą stroną kolana o ziemie- grałem na hali. Przez pierwsze 20 minut nie mogłem chodzic. Moge zginac lecz przy pełnej wyprostowanej nodze czuje jakby cos blokowalo. Jak chodze boli. Jak uśmierzyć ból i co to prawdopodobnie moze byc ?

witam,
nie moge wykluczyć uszkodzenia rzepki czy więzadeł kolanowych.
Proponuję żel Altacet 2 x dziennie, żel Dicloziaja 3xdziennie, żel Lioton 3xdziennie i ibuprofen w tabletkach 2x1 tabl / dzień.
Żele stosować naprzemiennie, nie łączyć!