Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tym bólem kolana u 26-latka?

Witam 5.10.2020 podczas gry w piłkę nożną wylądowałem na prostą nogę usłyszałem tak jak by trzask lub chrupnięcie w kolanie i padłem na ziemię pojawił się ból w kolanie dochodzący do palców u stopy Następnego dnia wybrałem się do kliniki gdzie zrobiono mi rezonans magnetyczny z którego wyszło : Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego ze stłuczeniem kłykcia piszczelowego oraz udowego bocznego Ból w kolanie towarzyszył mi przez około 3 tygodnia nie mogłem wyprostować ani zgiąć nogi od tamtej pory do dnia dzisiejszego nie uprawiałem gry w piłkę nożną trochę tylko biegałem oraz jeździłem na rowerku stacjonarnym. Ból w kolanie towarzyszy mi teraz żadko Nie odczuwam też żadnego dyskomfortu podczas chodzenia czy podczas wykonywania innych czynności, czasem podczas wyprostowanaia lub zgięcia nogi słychać tak jak by strzelenie kości lecz nic więcej Ogólnie jestem już 3 miesiąc po kontuzji Czy mogę zacząć już grać w piłkę nożną ? Czy mogą pojawić się jakieś powikłania z tego powodu Posiadam stabilizator na kolano który też nosiłem cały miesiąc gdy pojawiła się kontuzja Jak narazie nie myślałem o operacji i regeneracji kolana
MĘŻCZYZNA, 26 LAT około miesiąca temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Warto powrót do aktywności fizycznej (szczególnie tak kontaktowego sportu jak piłka nożna) skonsultować z fizjoterapeutą lub lekarzem sportowym a więc specjalistami, który maja ogromne doświadczenie w kwestii takich urazów. Przedwczesny powrót do aktywności może spowodować powtórny uraz, który tym razem może nieść za sobą dużo poważniejsze konsekwencje zdrowotne.

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy