Dlaczego mam taki ból łydki?

Dzień dobry. Pół roku temu podczas uprawiania spory doznałem kontuzji zerwania ścięgna Achillesa. Po 2 miesiącach zaczęła boleć mnie łydka w zdrowej nodze, pojawiły się dziwne fascykulacje, mrowienia. Myślałem, że to z przeciążenia. Po 4 miesiącach objawy się nasiliły, zrobiłem badania krwii, wszystko w normie, lekko podwyższony cholesterol, trójglicerydy i bilirubina (mam tak od dziecka) cała reszta ok w tym próby wątrobowe. Rezonans kręgosłupa okey, emg nogi w porządku (lekkie wydłużenie latencji czuciowej nerwu strzałkowego). Od zawsze byłem osobą bardzo aktywną, czynnie uprawiająca sport ale nie stroniącą od alkoholu. Po kontuzji również sporo piłem z poczucia bezsilności i uziemienia. Czy to może być jakaś neuropatia? Objawy bardzo mnie martwią.

Być może u podstaw dolegliwości rzeczywiście leży przeciążenie spowodowane przetrenowaniem lub odciążaniem "chorej" nogi. Teraz dodatkowo wysokie temperatury, może niedobór płynów (alkohol - w tym piwo - nasila odwodnienie). Warto porozmawiać z fizjoterapeutą, najlepiej współpracującym ze sportowcami, będzie miał z pewnością doświadczenie w takich "urazach" i pokieruje Pana dalej.

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl