O czym świadczy drętwienie nóg?

Tak bardzo proszę o pomoc. Byłam kilka razy u lekarzy z moim problemem, łykam tabletki ale nie ma rezultatu. Od jakiegoś czasu bardzo dretwieją mi nogi tzn. stopy całe do kolan. Czasami muszę sobie wyprostowywać palce u stóp bo tak mi je coś wygina. przy tym jest mrowienie i tak jak mówiłam duży ból. Łykam cały czas mydocalm forte,magnez i dicloberl. Niestety, nie pomaga. Czy mogę prosić o odpowiedź? Dziekuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczne jest dokładne badanie neurologiczne i ewentualnie rozszerzenie diagnostyki np. o badanie przewodnictwa nerwowego. Warto również wykonać podstawowe badania laboratoryjne (w tym: sód, potas, magnez, wapń, fosfor) żeby wykluczyć potencjalne zaburzenia elektrolitowe i internistyczne (cukrzyca, miażdżyca naczyń, niewydolność żylna). Konieczna jest ocena kliniczna pani stanu, którą można wykonać wyłącznie podczas wizyty.