O czym świadczy krew na teście pasku?

Krwinkomocz. Witam. Od prawie 2 lat mam w nocy śladowe ilości krwi które wychodzą na teście pasku. Wielokrotne usg jamy brzusznej nie wykazały nic ani w pęcherzu, ani w nerkach, ani w kobiecych narzadach plciwych. MRI miednicy rowniez nic nie wykazal. Wyniko moczu są zawsze w normie. Brak leukocytów o stanu zapalnego. Krew również w normie. Rok temu robiłam cystoskopie która nic nie wykazała oprócz jednej rzeczy. Lekarz powiedział że w szyjce w wejsciu do pęcherza są drobne postrzepione tkanki które nie są niczym groźnym. Mówił że może to być skutek niedoleczonej infekcji pęcherza której ja osobiscie nie kojarzę żebym przechodziła w ciągu conajmniej ostatnich 20 lat. Powiedział że nie jest to nic groźnego i można to po prostu ściąć. Mam w związku z tym pytanie. Czy ten krwinkomocz jest związany z tym? Jeśli nie to z czym? Jakie inne badania mam przeprowadzić skoro żadne nie daje nic w wynikach zlego? Dziekuje
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Np. intensywny wysiłek fizyczny, np. bieganie, na krótko przed oddaniem moczu, może być przyczyną krwinkomoczu lub nawet krwiomoczu, który ustępuje po wypoczynku.
Planując badania diagnostyczne, należy uwzględnić przebieg choroby oraz współistniejące z krwinkomoczem objawy kliniczne. W pierwszej kolejności należy wykluczyć zmiany w pęcherzu moczowym (np. zmiany zapalne, guzy), co wymaga wykonania cystoskopii. Krwinkomocz może być spowodowany kamicą nerkową lub moczowodową lub też guzem nerki. Choroby te można rozpoznać, wykonując badania obrazowe, takie jak USG oraz tomografia komputerowa. Za pomocą tych badań można też rozpoznać zwyrodnienie torbielowate nerek, które również może się manifestować krwinkomoczem. Obecność krwinek czerwonych w moczu może być spowodowana skazą krwotoczną lub stosowaniem leków przeciwzakrzepowych. Kłębuszkowe zapalenia nerek, śródmiąższowe zapalenia nerek, choroby układowe mogą również manifestować się krwinkomoczem. Potwierdzenie takiego rozpoznania wymaga dalszej diagnostyki nefrologicznej. W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy krwinkomocz współistnieje z białkomoczem istnieją wskazania do wykonania biopsji nerki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty