Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zbyt duża ilość krwinek czerwonych w moczu u 9-latki

Dzien dobry mam takie pytanie co to znaczy ze u dziewczynki 9-letniej jest za duzo krwinek czerwonych wykrytych w badaniu moczu.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

witam,
W warunkach fizjologicznych w osadzie moczu nie stwierdza się krwinek czerwonych, chociaż intensywny wysiłek fizyczny, np. bieganie, na krótko przed oddaniem moczu, może być przyczyną krwinkomoczu lub nawet krwiomoczu, który ustępuje po wypoczynku. Wielokrotne stwierdzenie obecności krwinek czerwonych w moczu wymaga pogłębionej diagnostyki.
Planując badania diagnostyczne, należy uwzględnić przebieg choroby oraz współistniejące z krwinkomoczem objawy kliniczne. W pierwszej kolejności należy wykluczyć zmiany w pęcherzu moczowym (np. zmiany zapalne, guzy), co wymaga wykonania cystoskopii. Krwinkomocz może być spowodowany kamicą nerkową lub moczowodową lub też guzem nerki. Choroby te można rozpoznać, wykonując badania obrazowe, takie jak USG oraz tomografia komputerowa. Za pomocą tych badań można też rozpoznać zwyrodnienie torbielowate nerek, które również może się manifestować krwinkomoczem. Obecność krwinek czerwonych w moczu może być spowodowana skazą krwotoczną lub stosowaniem leków przeciwzakrzepowych. Kłębuszkowe zapalenia nerek, śródmiąższowe zapalenia nerek, choroby układowe mogą również manifestować się krwinkomoczem. Potwierdzenie takiego rozpoznania wymaga dalszej diagnostyki nefrologicznej. W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy krwinkomocz współistnieje z białkomoczem istnieją wskazania do wykonania biopsji nerki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy