O czym świadczy podwyższony poziom RDW-CV?

Witam o czym świadczy podwyższony poziom RDW-CV, wynik to 14.9, a zaniżony poziom MCV 80.4 ? Jeśli chodzi o żelazo to wynik dobry, bo 67. Robiłam to badanie, ponieważ od kilku tygodni mam zawroty głowy, myślałam że to może być spowodowane brakiem żelaza, ponieważ miewałam już tak kiedyś...

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Jeżeli w morfologii krwi nieznaczne odchylenia dotyczą wyłącznie wskazanych przez Panią parametrów, wynik nie powinien niepokoić. Co do zawrotów głowy, jeśli będą się utrzymywać, proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania będzie mógł rozpocząć poszukiwanie przyczyn. Pozdrawaim