O czym świadczy pojawianie się gradówek na powiekach?

Co może być przyczyną częstych gradowek na powiekach? Mam je średnio 1-2 razy w miesiącu. Nie mogę używać kredek do powiek, cieni bo na drugi dzień robi się gradowka. Zaczynam się zastanawiać czy powinnam zrobić jakieś specjalistyczne badania.

Witam.jest to choroba bakteryjną czyli myjemy ręce odkazamy je żelem np z Rossmana wyrzucamy stare kosmetyki pierzemy psa / kota itp.natomiast w razie początku jęczmienia / swędzenie reagujemy natychmiadt-ung Maxitrol 3x plusterka Blephaclean do przemywania oraz masaż złotem. Pozdrawiam serdecznie jeżeli to nie pomoże zbadać cukier