O czym świadczy powiększenie wszystkich komór serca?

Mój ojciec ma 56 lat i leczy się na serce od trzech lat. Na ostatniej wizycie u kardiologa usłyszał, że jego stan się znacznie pogorszył. Poniżej przedstawiam komentarz ostatniego badania: Powiększenie wszystkich jam serca. Grubość ścian prawidłowa. Kurczliwość segmentarna lewej komory prawidłowa. Kurczliwość globalna obniżona. Zwapnienie pierścienia aortalnego i mitralnego. Wąska fala zwrotna mitralna do 1/3 lewego przedsionka oraz fala zwrotna trójdzielna do 1/2 prawego przedsionka. Osierdzie wolne. RVSP-34mmg. Z góry bardzo dziękuje.

Witam serdecznie.

Powiększone wszystkie jamy serca wynikają z przebudowy serca co prowadzi do jego niewydolności. Poza tym są zaburzenia kurczliwości czyli serce nie kurczy się prawidłowo. Fale zwrotne są związane z niedomyklanością zastawki dwudzielnej i trójdzielnej. Pacjent powinien być pod stałą opieką kardiologa.
Pozdrawiam