O czym świadczy wynik testu PAPP-A u 41-latki?

Witam otrzymałam wynik Testu PAPP-A jestem w 15 tyg ciąży zaz wynik robiony był w 14 tyg ciąży mój wiek 41 lat czy mogę prosić o interpretacje tego wyniku ponieważ mój lekarz stwierdza ryzyko ZD na jego podstawie.. fb-HCG 151,700 IU/I co odpowiada 4,9532MoM PAPP-A 8,620 IU/I co odpowiada 1,1565 MoM

Oceny wyników testu PAPP-a oraz innych badań prenatalnych powinien dokonać lekarz genetyk. Tylko on jest w stanie prawidłowo zakwalifikować pacjentkę do dalszej diagnostyki. Około 70% ciężarnych wykonujących zabieg amniopunkcji czy biopsji kosmówki rodzi dzieci zdrowe.

W przypadku zespołu Downa: wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM; wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM.
W przypadku zespołu Edwardsa i Pataua: wartość fb-HCG i PAPP-a jest poniżej 0,33 MoM.
W przypadku zespołu Turnera: wartość PAPP-A poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM.
W przypadku triploidii: fb-HCG i PAPP-A są poniżej 0,1 MoM lub przekraczają 5 MoM.