O czym świadczy wynik TK zatok u 43-latki?

Bardzo prosze o interpretację wynikow TK zatok. Lewa zatoka szczekowa wypełniona przez struktury hypodensyjne gestosci 35j.H które penetruja do jamy nosowej i wypełniają przewód nosowy środkowy lewy. Zmiany nie powodują destrukcji kostnej. Niewielkie pogrubienie blony śluzowej sitowia. Poza tym zatoki przynosowe prawidlowo wyksztalcone i powietrzne. Kompleks ujsciowo przenosowo drozny . Ograniczenia kostne zmian nie wykazuja. Zmiany w zakresie lewej zatoki szczękowej oraz lewego przwodu nosowego środkowego wymagaja różnicowania pomiędzy ogniskowa postacią zapalenia a procesami npl, konieczna ocena histopatologiczna. Dziękuję

Niestety badanie niejednoznacznie wskazuje na charakter opisywanych zmian - czy to proces nowotworowy czy zapalny. Trzeba wykonać dokładniejsze badania. proszę się kontaktować z lek. prowadzącym