O czym świadczy wynik USG jamy brzusznej?

Dzień dobry, jak interpretować wyniki badania usg jamy brzusznej? Duża ilość wolnego płynu w jamie brzusznej -wskazane pogłębienie diagnostyki. Wątroba widoczna fragmentarycznie przez międzyżebrza, w dostępnym zakresie badania o jednorodnej echostrukturze, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy,trzustka -przesłonięte. UKM-y bez cech zastoju i złogów. Przestrzeń paraaortalna nie do oceny. Co znaczy ta przestrzeń paraaortalna? I mam nadzieję że te wyniki nie świadczą o nowotworze.

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim konieczna diagnostyka płynu. przestrzeń ta to przestrzeń przy aorcie oceniana w rutynowym badaniu