O czym świadczy wynik USG piersi 35-latki?

Proszę o interpretacja wyniku USG piersi: piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Liczne około dwudziestu drobnych cienkościennych torbieli w piersi lewej o wymiarze do 5-9mm. W piersi lewej na godzinie 9 normoechogeniczna zmiana ogniskowa o nierównych zarysach o wymiarach 9x8x4mm-gróczolowłókniak?/powikłana torbiel? Innych ogniskowych zmian litych w obu piersiach nie stwierdzam. doły pachowe bez cech patologii.

Witaminy w ciąży

Wynik świadczy to torbielowatym zwyrodnieniu w zakresie gruczołu piersiowego lewego. Torbiele nie są duże, więc nie powinny wymagać jakiejś interwencji zabiegowej. Co do zmiany guzkowej na godzinie 9 sutka lewego tak jak opisuje ultrasonografista jest to albo gruczolakowłókniak albo atypowa torbiel. Taka zmiana będzie zapewne wymagała biopsji cienkoigłowej i oceny cytologicznej, która określi czym konkretnie może być ten guzek. Decyzję w tej sprawie powinien podjąć lekarz, który kierował na badanie USG.