Obawy po założeniu aparatu ortodontycznego bezligaturowego z klapkami

Witam, wczoraj zalozylam aparat otodontyczny bezligaturowy z klapkami, uczucie jest straszne jest bardzo wypukly, czy jesli go zdjeme moj maz bedzie mogl go zalozyc na dol? dodam ze on rowniez zalozyl wczoraj taki sam aparat. dzizekuje za szybka odpowiedz jestem zrozpaczona, mam wrazenie ze nie moge oddychac, w nocy mialam dziwne napady leku ze sie dlawie, bardzo prosze o odpowiedz

Serdecznie radzę przetrzymać pierwsze, najtrudniejsze dni. Organizm dość szybko adaptuje się do zmian związanych z obecnością aparatu w jamie ustnej. Śluzówka, mięśnie, sterujące nimi nerwy muszą mieć na to kilka dni. Niestety, zamki po zdjęciu aparatu nadają się jedynie do wyrzucenia. Poza tym górne zamki powinny być zakładane na górne zęby.