Obciążenie genetyczne cukrzycą u 31-latki

Mam 31 lat.Moja obecna waga to 47 kg. W Dwóch ciążach miałam cukrzyce ciążowa leczona insulina. Dziesięć miesięcy temu krzywa cukrowa na czczo wynosiła 4,34 po godzinie 8,12 po dwóch godzinach wynosiła 3.91.Teraz powtórzyłam badanie. Na czczo 4.78, nie miałam pobieranej krwi po godzinie, ale po dwóch godzinach glukoza wynosiła 2, 14. Jestem obciążona genetycznie cukrzycą gdyż i od strony mamy jak i taty były zachorowania na cukrzyce, kończące się śmiercią. Proszę o odpowiedź

Ryzyko cukrzycy jest u Pani wysokie. Jedyną udokumentowaną metodą prewencji cukrzycy lub opóźnienia jej wystąpienia jest stosowanie przez całe życie regularnych 5-6 posiłków dzienne właściwie zbilansowanych, pozostawanie aktywnym ruchowo oraz zachowanie prawidłowej masy ciała. Pani wartości w 2. godzinie testu wskazują już na możliwość występowania pewnych zaburzeń wydzielania insuliny.