Obecność białka w moczu a możliwe dolegliwości

Witam, Miałem robione badanie krwi i moczu - w moczu mi wyszło 25 mg/dl białka - co to może znaczyć? Będę szedł w poniedziałek do lekarza, ale jestem zaniepokojony i chciałbym wiedzieć czy mam się czym martwić.

Aleksander Ropielewski

Tak. Białkomocz świadczy o chorobach nerek. Należy przeprowadzić dodatkowe badania aby ustalić konkretną przyczynę i zachować funkcję nerek.