Obecność RBC w moczu 85-letniej osoby

Witam, mój dziadek (85 lat) po napadzie wysokiego ciśnienia i interwencji pogotowia został skierowany do przychodni i tam wykonane mu zostały badania krwi i moczu. Krew w porządku, w moczu zaś wykryto BLD w ilości 5RBC/ul. Lekarz prowadzący skierował go na badanie USG, jednak zapisany został na nie dopiero na za tydzień. O czym może świadczyć ten podwyższony poziom?

Piotr Pilarski

Poziom krwinek jest niewiele powyższony. Możliwe, że jest to spowodowane napadem podwyższonego ciśnienia ale też przyczyną może być choroba kłębuszkowa, nowotwór stąd to badanie.

Pozdrawiam.