Obecny antygen HLA B27 a przyjmowanie sulfasalazyny

mam pozytywny wynik hla b27 i mam opuchnięte i bolące palce u obu stóp, bylem u reumatologa i obecnie przyjmuje diclo duo 75 i sulfasalazyne. tylko diclo duo mi pomaga zas sulfasalazyna wogóle nie pomaga. czy moze powinienem przyjmowac inny lek niz sulfasalazyna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjmować sulfasalazynę wg zalecenia specjalisty reumatologa. Warto pamiętać, że sulfasalazyna nie działa objawowo tak jak Diclo duo. Działa natomiast "przyczynowo", choć nie widać tak jej efektów jak leków z grupy NLPZ.