Obecny krótki fałd maziowy rzepkowy przyśrodkowy
Witam właśnie odebrałem wyniki MR stawu kolanowego L Obecny krótki fałd maziowy rzepkowy przyśrodkowy. Wiązadła krzyżowe o zachwianej ciągłości. Cechy częściowego uszkodzenia/naderwania pasma głębokiego ACL. Niewielkie uszkodzenie wysieku w tej okolicy. Separacja pasm wiązadła pobocznego przyśrodkowego. Łękotka przyśrodkowa-prawidłowej grubości Cechy uszkodzenia 2st. rogu tylnego oraz trzonu z obecnością skośnej szczeliny pęknięcia dochodzącej do powierzchni piszczelowej łękotki.

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej oraz częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Opis MR należy skonfrontować z badaniem kolana. Proszę udać się do lekarza.