Zmiany degeneracyjne w łękotkach

nr2: "Zaznaczone zmiany degeneracyjne w rgach tylnych obu łąkotek, bez przerwania ciągłości powierzchni stawowch. Cechy częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego z jego umiarkowanym obrzękiem. Cechy uszkodzenia dolnej części troczka przyśrodkowego rzepki. Poza tym aparat więzadłowy stawu kolanowego prawidłowy. Staw rzepkowo-udowy i aparat wyprostny bez cech patologii. Uwidocznione ścięgna mięśni o prawidłowej intensywności sygnału i zachowanej ciągłości."

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na wielomiejscowe uszkodzenie stawu kolanowego. Zmian te jednak nie są uszkodzeniami całkowitymi( przerwaniem ciągłości) co stwarza lepsze warunki rokownicze. Zmiany degeneracyjne obu łękotek mogą wpływać na silne dolegliwości bólowe w stawie podczas ruchu. W obecnym stanie konieczna jest konsultacja z ortopedą, gdyż wdrożenie odpowiedniego leczenia czy też postępowania zachowawczego może wpłynąć na stan kolana. W obecnej chwili nie można obciążać zbyt mocno kolana.