Obfita, bolesna i nieregularna miesiączka u nastolatki

Witam.Czemu moze sluzyc bardzo obfita miesiaczka,bolesna,nieregularna.Pierwsza miesiaczke dostalam w wieku 14nasu lat,w tej chwili mam 18nascie.Od samego poczatku zdazylo sie tylko kilka razy,ze dostalam regularnie i byla bez bolesna.Moje miesiaczki trwaja po 8,9,10 a nawet do 14nastu dni.Moja pierwsza wizyta u giwmekologa byla dwa tyg temu,gdyz dostalam okres w 41 dniu cyklu i byla bardzo obfita.Wtedy okazalo sie, ze na obu jajnikach mam torbiele 8cm i 5cm.Mialam ciety brzuch.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badań dodatkowych nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie przyczyny nieregularnych miesiączek. Najczęściej związane jest to z niewydolnością osi przysadkowo-jajnikowej. Sugeruję kontakt z endokrynologiem.