Obfite krwawienie i wymioty po miesiączce podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 20 lat i od 2 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio tydzień po miesiączce miałam trwające parę dni dosc obfite krwawienia (do tego wymioty). Zdarzylo się to pierwszy raz. Lekarz stwierdził że to zwykle krwawienia miedzymiesiaczkowe. Teraz spóźnia mi się okres, który zawsze mam bardzo regularnie. Czy może to być spowodowane tym krwawieniem ? Dodam, że w międzyczasie odbywałam stosunek, a przez wymioty ,które wspomniałam powyżej tabletki mogły nie zadziałać prawidłowo.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje oznaczyć poziom beta hcg i udać się do lekarza ginekologa