Obfite krwawienie miesiączkowe u dziewicy
Jestem dziewicą i mam problem z okresem. Kiedys miałam okres bardzo długi i obfity, lekarka po badaniu (usg doodbytnicze- nic nie wykazało)przepisała mi Qlairę.Najpierw było dobrze, potem plamiłam więc tabl. odstawiłam.Przez pół roku było ok.Ostatnio od 3 m-cy plamię między okresami a teraz mam 5 dzień okresu i normalnie leje sie ze mnie.co robić? wstydze się pójść do lekarki bo juz ostatnio kręciła głową że jestem dziewicą,a jak badanie usg doodbytnicze znowu nic nie wykaże.Błagam,poradźcie coś

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że USG dopochwowe może zostać wykonane także u dziewicy. Jeśli zatem są ku temu wskazania, a tak wynika z Pani wypowiedzi, to powinno zostać wykonane. Zdecydowanie wskazana jest diagnostyka tak obfitych krwawień, choć nie muszą one być wynikiem patologii. Istnieje bowiem grupa kobiet, które mają bardzo obfite miesiączki bez istotnej przyczyny. W większości przypadków zmienia się to jednak po ciąży.