Objaw opuchlizny warg sromowych mniejszych po stosunku z partnerem

Zaobserwowałam u siebie objaw opuchlizny warg sromowych mniejszych po stosunku z partnerem. Dodam, że rozpoczęłam aktualnie stosowanie antykoncepcji hormonalnej jednak zastosowaliśmy jeszcze dodatkowo prezerwatywę ponieważ występują u mnie jeszcze przez to krwawienia śródcykliczne i chcieliśmy uniknąć dyskomfortu w razie plamienia. Taki stan zaobserwowałam po raz pierwszy w czerwcu (wtedy stosowaliśmy jeszcze tylko prezerwatywy, hormony biorę od początku września), pojawia się to sporadycznie.

Jesli temu nie towarzyszy ból, pieczenie świąd nie powinna się Pani tym przejmować. Prawdopodobnie może byc to efekt mikrourazów jakie towarzyszą zwykłemu stosunkowi. Nasilić je może brak wlaściwego zwilżenia przedsionka w trakcie penetrtacji