Objawy boreliozy w rok po ugryzieniu kleszcza

rok temu ugryzł moją córke kleszcz dostała wysokiej temp wylądowaliśmy na pogotowiu lekarz nie przeprowadził żadnych badań stwierdził że wszystko jest w porządku i kazał podawać leki przeciwgorączkowe od jakiegoś czasu córka skarży się na bóle rąk nóg mimo ze ma niecałe 3 latka pokazuje gdzie ja boli wszystkie badania dotychczas robione wychodza bardzo dobrze czy te jej uskarzanie sie moze byc spowodowane bolerioza w koncu minal rok od ugryzienia kleszcza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że opisane objawy są wynikiem ugryzienia przez kleszcza. Warto jednak wspomnieć o tym lekarzowi pediatrze, który prowadzi diagnostykę i leczenie dziecka.