Objawy ciąży mimo występowania miesiączki

witam mam dosc dziwne pytania czy to mozliwe ze jestem 4miesiacu ciazy i o tym nie wiem?mam juz 1dziecko..nie chce wiecej dlatego nie robie testu bo sie boje chodzi o to ze przytylam sporo,mam straszny apetyt bola mnie krzyze i dretwieja nogi czesto na dodatek ostatnio cos mi sie rusza w brzuchu,czasem boli tak jakby sie nie miescilo w nim i ciagle czuje sie tak jakby mi ktos na nim siedzial,ciezko mi sie oddycha.. mam mocne miesiaczki ale czuje sie jak w ciazy czy to mozliwe wogole ??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niekiedy u kobiet w ciąży występuje krwawienie mylone z miesiączką.
Niezrobienie testu nie spowoduje, że przestanie być Pani w ciąży. Jeśli istnieją podejrzenia i przesłanki ku temu, że jest Pani w ciąży, sugeruję jak najszybsze zweryfikowanie tej sytuacji. Jeśli płód może mieć już (jak Pani szacuje) 4 miesiące wskazana jest niezwłocznie konsultacja ginekologiczna!