Objawy Hashimoto a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie:) mam 21 lat, od dwoch lat mam objawy hashi (tsh 3,91 + hiperprolakt)), a wykryto mi dopiero w grudniu 2014. biore euthyrox 50. nie wiedzialam o hashi wiec bralam rok antykonc ktora teraz odstawiłam -dostałam okres na szczescie. i dzien po okresie kolejny ale tylko plamę. Boję się, że nie będę mogła zajść w ciąze pomimo leczenia, albo ze nie utrzymam czy poronie. szczegolnie ze ta hiperprolakt mam. czy będzie mozliwośc zajscia w ciaze i zdrowego donoszenia? czy moge brac anty?

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim należy najpierw zająć się i wyrównać gospodarkę tarczycy. Wtedy należy skonsultować się z ginekologiem, który dobierze antykoncepcję bezpieczną i skuteczną w Pani przypadku. Jeżeli chodzi o zajście w ciążę- możliwość zdrowego donoszenia ciąży, jeżeli nie ma Pani innych obciążeń oczywiście istnieje.