Objawy nadczynności tarczycy u młodej osoby

Witam. Proszę o odpowiedź czy wynik TSH 1,786 (0,4-4,00) przy codziennym złym samopoczuciu, nieustannym zmęczeniu, skokach ciśnienia i przzyśpieszonym biciem serca może świadczyć o nadczynności tarczycy? Jakie badania warto zrobić aby dokładnie sprawdzić czym może być spowodowane moje ciągłe zmęczenie? Bardzo proszę o odpowiedz

Dzień dobry,

Wynik TSH jest prawidłowy, jeśli jednak ma Pani wątpliwości (błędy laboratoryjne też się zdarzają) to proszę oznaczyć sobie na czczo, bez leków: fT3 i fT4. Jeśli będą prawidłowe, to Pani tarczyca nie jest przyczyną zgłaszanych przez Panią dolegliwości. Na pewno warto wybrać się do dobrego lekarza, który dokładnie Panią zbada, zbierze wywiad lekarski. Do jakich wartości "skacze" ciśnienie i do jaka jest największa częstość rytmu serca? Warto byłoby wykonać 24 godzinnego holtera ciśnieniowego i ekg. Jeśłi wykluczone zostaną przyczyny kardiologiczne, to warto oznaczyć wydalanie metoksypochodnych z dobowej zbiórki moczu, ale to już tak zwana "wyższa szkoła jazdy". Najlepiej jak wybierze sobie Pani jakiegoś dobrego specjalistę chorób wewnętrznych, ew. kardiologa, który "popilotuje" sprawę dalej.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. .med. Marek Derkacz