Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na co wskazuje ciągłe uczucie zmęczenia i osłabienie?

Ciągle czuję osłabienie i zmęczenie. Bez przerwy chce mi się spać. W dzień ciągle jestem senna, tak, że muszę codziennie spać w dzień. Potem często czuję się jeszcze gorzej. Na co wskazuje takie ciągłe uczucie zmęczenia i osłabienie?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Witam Panią,

Proszę oznaczyć sobie rano na czczo stężenie kortyzolu, TSH i glukozy we krwi. Przyczyn może być wiele, ale jednymi z częstszych mogą być: niedoczynność tarczycy, kory nadnerczy lub hiperglikemia.
Jeśłi nie trafiliśmy, to proszę udać się do lekarza, bo istotny w tym wszystkim jest dokładny wywiad chorobowy i zbadanie pacjenta, Jeśli któryś z wyników będzie nieprawidłowy, to polecam wizytę u endokrynologa, diabetologa (w przypadku hiperglikemii- wysokiego cukru we krwi) lub dobrego internisty.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy