Niskie ciśnienie, wysoki puls, ciągły głód i zmęczenie oraz sucha skóra

Dzień dobry.Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić.Otóż moje objawy to : niskie ciśnienie,wysoki puls,ciągły głód,ciągłe zmęczenie.Oprócz tego bardzo sucha skóra,brązowe łokcie i kolana,bóle głowy.Parametry krwi w normie (nie licząc wielkości krwinek które są zawyżone lub zaniżone). Żelazo,witamina B12 w porządku.Nie wiem co mam robić,jakie badania jeszcze wykonać?Ostatnio mam też zaburzenia równowagi i słabe mięśnie.Proszę o pomoc.

Witam Panią,

Objawy które Pani opisuje mogą wskazywać na problemy z nadnerczami. Może mieć Pani pierwotną niedoczynność kory nadnerczy - tzw. chorobę Addisona. Proszę na początek oznaczyć sobie stężenie kortyzolu rano we krwi i stężenie ACTH. Jeśli stężenie kortyzolu będzie zbyt niskie (i/lub ACTH zbyt wysokie), to proszę udać się do lekarza POZ i poprosić o skierowanie na oddział endokrynologiczny lub internistyczny celem bardziej szczegółowej diagnostyki i leczenia, które w istotny sposób poprawi Pani samopoczucie. Jeśli faktycznie bardzo źle się Pani czuje, to po stwierdzeniu niskiego kortyzolu w porannej próbce krwi proszę bezpośrednio skierować swoje kroki do szpitala (SOR/Izba Przyjęć). Przyjmą Panią na pewno!

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz