Objawy napadowe przy menopauzie

Mam 50 lat (FSH 52,29), nie mam miesiączki od 2 miesięcy. Ze względu na objawy napadowe (uderzenia gorąca, zmęczenie) poprosiłam ginekologa o HTZ. Dostałam preparat Femoston mite. Mam pytanie odnośnie tego leku. Czy jest to preparat nowej generacji, jaka jest jego skuteczność i skutki uboczne. Drugą sprawą jest kwestia psychiczna. Jestem w dość dużej rozsypce (brak radości życia, płaczliwość, niska samoocena). Czy można dodatkowo włączyć preparat z DHEA?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do leku działanie zależy od reakcji organizmu. Co do innych objawów Proponuje udać się do lekarza psychiatry lub psychologa.