Objawy niedoczynności kory nadnerczy

Mam 42 lata. Od ponad 20 lat leczę się na nadciśnienie. Obecnie dużym problemem (od 3 lat) są gwałtowne spadki ciśnienia, a także wzrost. Potrafi oscylować pomiędzy 90/49 a 145/96. Zażywam L*** 50 i I*** SR 120. Spadły wyniki morfologii, oscylują w dolnych granicach normy, leczę niedoczynność N*** 75 1/2 tabl. i E*** 25, wynik TSH obecnie 0,785, zażywam też B*** na hiperprolaktynemię. Myślałam, że to wszystko ma związek z tarczycą i B***. Ale wyniki są dobre i nadal mam te kłopoty. Odczuwam kłucia w klatce piersiowej, organizm zatrzymuje dużo wody, obrzęki ranne. Uczucie potykania serca, tachykardia, ciśnieniomierz coraz częściej wykazuje arytmię. Złe samopoczucie pogłębia się, uczucie wieczorami zapadania, boję się zasypiać. Mam podniesiony mocznik, kreatynina 1.3. Zmiany w obrazie USG piersi podobno hormonalne, nieustępujący mlekotok mimo leków, torbiele, powiększone węzły chłonne pod pachami i poszerzone przewody mlekowe do 2 mm. Co pół roku w badaniu pojawiają się nowe zmiany. W 2 miesiące schudłam 14 kg - co dawniej graniczyło z cudem, aby schudnąć. Nie wiem gdzie skierować swoje kroki, lekarz pierwszego kontaktu bagatelizuje, a endokrynolog twierdzi, że to nadnercza. Co mam robić?

Witam!

Wszystkie opisane dolegliwości mają wiele przyczyn. Kwestia niedoczynności tarczycy jest już w miarę spokojna, czynność uległa już wyrównaniu, a pod wpływem przyjmowanego leku TSH powinno zbliżyć się do wartości optymalnych. Problemy spowodowane hiperprolaktynemią również pod wpływem odpowiedniego leczenia bromokryptyną powinny zmniejszyć się, niestety nie można w tej kwestii zastosować innej metody leczenia. Dodatkowe objawy tzn. niestabilne wartości ciśnienia z tendencją do spadku, zmiany w morfologii krwi, złe samopoczucie z osłabieniem, utrata masy ciała oraz podwyższony mocznik i kreatynina sugerują niedoczynność kory nadnerczy. Aby ustalić dokładne rozpoznanie wskazane jest wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych (biochemicznych i hormonalnych) najlepiej w szpitalu. W związku z tym proponuję pozostać pod opieką endokrynologa, który powinien ustalić dokładne rozpoznanie i zastosować leczenie substytucyjne hormonami kory nadnerczy. Po wyrównaniu ewentualnej niedoczynności kory nadnerczy opisane problemy mogą ustąpić, a na pewno znacząco zmniejszyć się. Niestety nic więcej nie da się powiedzieć przez internet.
Pozdrawiam serdecznie!