Objawy wirusa HSV 2 u kobiet

Witam. Już kilka razy w życiu zdarzylo mi sie miec opryszczke w okolicy nosa, moj partner takze miewal je kilka razy. Dzis przeczytalam o wirusie hsv1 i wydaje mi sie ze jestesmy nim zarazeni :( jak virus hsv 2objawia sie u kobiet? Czy jest widoczny? I do jakiego lekarza udac sie by to sprawdzic? z gory dziekuje za odpowiedz.

Może Pani zrobić badania krwi na obecność HSV1 z panelu meningitis w Laboratorium, które posiada taki panel.

Pozdrawiam,
Iwona Stajkowska